KOLONIE TWÓJROBOT.PL

Cena od 1599 zł 1299 zł

Patronat Euroregionu Roztocze

Główne informacje

Dla dzieci 7-12 lat

Można wykorzystać bon turystyczny!

Terminy: XYZ lub XYZ

Terminy wyżywienia: XYZ lub XYZ

Program kolonii opiera się na dwóch głównych hasłach:

NATURA

Niech Twoje dziecko spędzi niezapomniany czas wśród natury, czystego powietrza i atrakcji związanych z bezpiecznym sportem, kreatywnością i bliskością ze środowiskiem.

Dlaczego wybraliśmy hasło NATURA?

Ostatni czas dla nas wszystkich był wyjątkowy. Dzieci spędziły dużo czasu w domach, dlatego chcemy, aby podczas tygodniowego wypoczynku mogły spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu wśród czystego powietrza, z dala od miejskiego zgiełku, poznając ciekawe miejsca i biorąc udział w ciekawych warsztatach! Wszystkie atrakcje w tej części realizowane są w ZGODZIE Z NATURĄ! Dzieci poznają, jakie aktywności można było realizować jeszcze wtedy, gdy nie było komputerów i tabletów 😊

PROGRAM ATRAKCJI

 • Malowanie obrazów na sztalugach 2-3 h
 • Warsztaty łucznictwa
 • Wyprawa do rezerwatu na Tanwią (9 km) rowerowa i zwiedzanie piesze lub zwiedzanie okolicy, czas nad jeziorem, relaks w jonosferze (plac zabaw, boisko piaskowe)
 • Wyjazd na spływ kajakowy na trasie Paary – Huta Szumy, zakończony ogniskiem lub grillem (do wyboru) nad rzeką
 • Wycieczka do kamieniołomów Babia Dolina w Józefowie zakończone wejściem na basztę widokową
 • Wycieczka piesza Górecko Kościelne – Aleksandrów, spacer aleją 500-letnich dębów, wycieczka wzdłuż rzeki Szum do zapory, zwiedzanie opuszczonych wiosek w lasach Roztocza
 • Przejazd saniami po Roztoczańskim Parku Krajobrazowym zakończonym ogniskiem
 • Wycieczka do rezerwatu Czartowe Pole, piesze przejście ścieżką edukacyjną po rezerwacie. Ścieżka Edukacyjna składa się z 9 przystanków.
 • Wycieczka historyczno-krajoznawcza Roztocza Wschodniego: wycieczka piesza szlakiem Linii Mołotowa, opuszczone wioski Ukraińskie, cmentarze, cerkiew w Kniaziach, jak się uda zdobyć zgodę to przejście przy radarach, wejście na wzgórze z widokiem na Bieszczady.
 • Wycieczka do Zagrody Guciów – zwiedzanie skansenu, warsztaty do wyboru tkackie, garncarskie, obrabianie minerałów, wycieczka po okolicach skansenu (Osady pod wzgórzem, wąwozy, wykopaliska, gordziska, kurchany itp.) zakończona ogniskiem)
 • Warsztaty mindfulness
 • Warsztaty sportowe
 • Warsztaty fitness na świeżym powietrzu

EDUKACJA CYFROWA

Zachęcimy dzieci do tego, aby nowe technologie, komputery i inne wynalazki wykorzystywały do zabawy, ale i rozwoju umiejętności cyfrowych. Codziennie warsztaty nauczą je budowania i programowania robotów, tworzenia prostych gier i programowania w Minecraft!

Dlaczego drugim hasłem jest EDUKACJA CYFROWA?

Wszędzie otaczają nas coraz to nowsze wynalazki cyfrowe, które dzieci uwielbiają! Każde z nich już od najmłodszych lat potrafi obsługiwać tablet, budować świetne konstrukcje z LEGO i grać w przeróżne gry! Tą fascynację chcemy przekuć w cyfrowe talenty, które są niezbędne! Dlatego też codziennie uczestnicy będą mieli specjalne misje do wykonania, korzystając z robotów LEGO i komputerów, budując nowoczesne roboty i następnie je programując! Tematami będzie kosmos, łaziki marsjańskie, manipulatory czy linefollowery. Na koniec kolonii natomiast zrealizujemy Zawody Sumo Robotów o Puchar Euroregionu Roztocze, gdzie każdy uczestnik otrzyma nagrodę niespodziankę!

PROGRAM WARSZTATÓW

 • Misja na Marsa! Budowanie robotów – łazików marsjańskich, których zadaniem będzie uratowanie ziemi i przywiezienie niezbędnych surowców z Marsa!
 • Wyścigi dragsterów! Każda drużyna stworzy własne robotyczne wyścigówki, sterowane za pomocą pilotów!
 • Budowanie manipulatorów z robotów LEGO Ev3, a następnie wykonanie tajnej misji!
 • Zawody SUMO Robotów – tworzenie robotów, które następnie wezmą udział w walkach na specjalnie przygotowanym ringu – do zdobycia Puchar Eruregionu Roztocze!
 • Warsztaty z programowania w Minecraft – wyzwanie z robotami!
 • Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej – każde dziecko przygotuje własny filmik!
 • Projektowanie gry komputerowej – każdy uczestnik stworzy swoją pierwszą podstawową grę komputerową!
 • Warsztaty z robotami: Photon i Dash&Dot

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek wczasowy Roztoczanka

Termin: ...

Cena: ... zł

Ośrodek Wczasowy Roztoczanka jest obiektem położonym na zalesionym i ogrodzonym terenie Suśca. Dysponuje 190 miejscami noclegowymi w 2-9 osobowych domkach letniskowych. W każdym domku jest pełen węzeł sanitarny. Wszystkie domki są wyposażone w aneksy kuchenne lodówki, kuchenki gazowe oraz czajnik elektryczny (bez wyposażenia w naczynia i garnki), w których można samodzielnie sporządzać posiłki.

Uprzejmie informujemy, że uchwałą Kapituły Wyróżnienia „SREBRNY GRYF” Ośrodek Wczasowy Roztoczanka został laureatem edycji 2008r. otrzymując tytuł „Najlepsza Firma w Powiecie Tomaszowskim”.

Dużą atrakcję stanowią piękne tereny otaczające Susiec, który położony jest w sąsiedztwie trzech parków krajobrazowych: Puszczy Solskiej, Krasnobrodzkiego, Południowo-Roztoczańskiego, na terenie których utworzono szereg rezerwatów przyrody.

Ponadto w okolicy znajduje wiele pomników przyrody i pamiątek historycznych. Wszystkie te atrakcje zostały połączone systemem szlaków turystycznych: 7 pieszych, 3 rowerowe oraz ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Nad Tanwią”. Sieć dróg leśnych i ścieżek umożliwia penetrację terenu oraz stwarza nieograniczone możliwości podpatrywania przyrody i bliskiego kontaktu z naturą oraz oddychania powietrzem nasyconym dużą ilością jodu.

Dębowy Dwór

Termin: ...

Cena: ... zł

Dębowy Dwór – Karczma Pod Szczęśliwym Karpiem położony jest w Rudzie Różanieckiej – małej, malowniczej wsi, która znana jest nie tylko z pięknych krajobrazów, ale również bogatej historii.

W karcie przeważają dania z ryb z własnego gospodarstwa rybackiego oraz produkty z roztoczańskich terenów. Dzięki prowadzonym zabiegom technicznym, sanitarno-zdrowotnym oraz żywieniowym, hodowane tutaj ryby posiadają znakomite walory smakowe. Obiekt usytuowany na sztucznie usypanej wyspie, znajdującej się 150 m od brzegu. Wnętrze drewnianej karczmy zaskakuje wielkością, a dzięki dużym przeszkleniom Goście mają możliwość spożywania posiłków, obcując z przyrodą nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Regionalne dania, napoje i alkohole w menu:

 • Ryby: karp / sum europejski / pstrąg
 • Pierogi z farszem z karpia i krasą z grzybów leśnych
 • Kremowa zupa rybna z grzankami

MIEJSCA, W KTÓRYCH BĘDZIEMY

Roztocze

Roztocze to kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. Nazwa Roztocze wywodzi się od słowa „roztaczać”, co w gwarze ludowej oznacza dzielić. Roztocze mianowicie dzielą dorzecza takich rzek jak: Wieprz, Bug, San i Dniestr. Fenomen tego regionu tworzą cudowne krajobrazy, niezwykły klimat, miasteczka z ciekawą historią oraz bogata fauna i flora. Roztocze może pochwalić się czystymi rzekami oraz przyrodą – unikatową na skalę europejską.

Roztocze to miejsce malownicze i różnorodne – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie:

 • osoby szukające ucieczki od miejskiego zgiełku – cisza i spokój oraz dużo słońca (Roztocze to najbardziej nasłoneczniony region Polski – zwłaszcza w sierpniu),
 • osoby lubiące spędzać czas aktywnie – 1000 km szlaków pieszych i rowerowych oraz spływy kajakowe,
 • osoby lubiące piękne widoki i historię – drewniane skarby architektury i słynące z cudów kapliczki i sanktuaria oraz Szumy na Tanwi – uznane za jeden z 7 cudów polskiej przyrody,
 • pasjonaci fotografii – Roztoczański Park Narodowy i ponad 30 rezerwatów. Roztocze to kraina, która już dawno zdobyła uznanie w oczach miłośników przyrody.

To atrakcyjny cel wycieczek nie tylko dla turystów – przyrodników, ale i dla tych, którzy uwielbiają wędrować śladami historii. Różnorodność usług i bliskość przyrody są naszym atutem i gwarancją udanego pobytu.

Zagroda Guciów

Zagroda Guciów to miejsce niewątpliwie wyjątkowe. Szczególnie polecane wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od trudów życia, ciągłego pośpiechu i gwaru miasta.

Atrakcje oferowane przez gospodarstwo:

Włodarze Zagrody Guciów pasjonują się zbieractwem – dokładnie, gromadzeniem kamiennych skarbów Roztocza. Wystawa Meteorytów kryje w sobie wyjątkowe ekspozycje – prawdziwe perełki o wadze nawet do stu kilogramów. W muzeum, na wystawie Geologicznej Goście i Zwiedzający mogą podziwiać największy w Polsce amonit. Zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika (w cenie noclegu). Nieco dalej od Guciowa, na pobliskim wzgórzu o szlachetnej nazwie Monastyr (lub Starzyzna), podziwiać możemy pozostałości grodziska typu wyżynnego z IX wieku.

Gospoda Zagroda Guciów zbudowana na wzór XIX wiecznej karczmy z podcieniem. Menu jest wzorowane na prostych tradycyjnych potrawach gotowanych przez tutejsze prababki. Tutejsza kuchnia zyskała miano „kulinarnego skansenu”.

Babia Dolina - Kamieniołomy Józefów

Baszta Widokowa z kamieniołomem Babia Dolina w Józefowie znajduje się na szlaku Geoturystycznym Roztocza, wpisując się tym samym w dziedzictwo przyrodnicze Roztocza. W skałach zachowało się wiele odcisków flory i fauny sprzed milionów lat. Teren, pełen urwistych ścian oraz głębokich dolin, warto podziwiać ze znajdującej się przy głównym wejściu kamieniołomu, 18-metrowej wieży widokowej (czynnej w okresie od maja do końca października). Widok na pofałdowaną strefę krawędziową Roztocza i Puszczy Solskiej zachwyca.

Miejsce to posiada walory krajoznawcze i architektoniczne. Kamieniołom daje możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, jest wymarzonym miejscem dla turystyki aktywnej, rowerowej w tym ekstremalnej, pieszej oraz biegowej.

Ważne dokumenty

Dokument 1

Dokument 2

Dokument 3

REJESTRACJA